Kategórie produktov
Menu

Tradičný výrobca a predajca krbov

Nízkoenergetický dom

8 jan 2022 765
Nízkoenergetický dom

Energia z prírody v nízkoenergetickom dome

Je úžasné bývať v dome, utiahnuť ho je však už druhá vec. Priestranný dom má svoje nároky na kúrenie, údržbu a s tým je spojená aj spotreba energií. Dnes už však nemusíte platiť za prevádzku domu nehorázne peniaze, naopak, pri nízkoenergetickom dome sa môžete dostať na rovnaké náklady, ako má byt.

Ako to dosiahnuť? Pomocou kombinácie viacerých opatrení, ktoré pomáhajú nielen znížiť náklady na energie, ale tvoria vám aj ekologický a voči životnému prostrediu šetrný domov. Taký sa potom už automaticky vyznačuje aj zdravším a čistejším spôsobom života.

Moderné a ekologické spôsoby vykurovania

Základom šetrenia energií je voľba správneho zdroja tepla. Či už si vyberiete tradičné kachle, alebo moderný krb, dnes môžete kúriť omnoho úspornejšie než kedysi. Vďaka technológiám, medzi ktoré patrí napríklad aj princíp akumulácie tepla z krbu, si vytvorené teplo ušetríte a postupne ho môžete využívať celé hodiny. Vysoko ekologické je vykurovanie pomocou rôznych technológií pracujúcich s prírodnými zdrojmi (solárne panely, tepelné čerpadlá). To však zďaleka nie je všetko.

Udržiavanie tepla v dome pomocou správnej izolácie

Podstatou je nahromadené teplo v dome udržať čo najdlhšie. Okrem správneho zateplenia domu a izolačných vrstiev, výborným spôsobom je aj dobre navrhnutý priestor. Napríklad vhodne otočené okná s trojsklom dokážu počas zimy využiť teplo slnečných lúčov, vďaka sklonu strechy a vhodnému tieneniu zvonka zasa počas leta môžete udržať v dome príjemný chládok. Dobrý nízkoenergetický dom teda disponuje technológiami, ktoré dokážu maximálne využiť energiu z prírody, pričom náklady na takéto zariadenie sa vám po rokoch úspory energií jednoznačne vrátia.

 

menu