Kategórie produktov
Menu

Tradičný výrobca a predajca krbov

Vyberáte si krb do nového domu?

21 mar 2022 869
Vyberáte si krb do nového domu?

Vyberáte si krb do nového domu? Vsaďte na akumulačný alebo teplovodný krb

Mnoho ľudí s moderným nízkoenergetickým domom zvolí do svojej domácnosti klasický teplovzdušný krb a neskôr sú sklamaní. Toto riešenie môže byť z viacerých dôvodov nepraktické. Riešením je zvoliť radšej akumulačný alebo teplovodný krb. Prečo? Vysvetlíme v nasledujúcom článku.

Obyčajný teplovzdušný krb má viacero nevýhod. Priamo počas horenia dreva vzniká priveľa tepla, zároveň pri tlmení ohňa dochádza k nepríjemnému čmudeniu a začerneniu skla. Nie je tiež veľmi vhodný pre tých, ktorí kúria len raz za čas. Pri zriedkavom používaní prvé horenie môže byť sprevádzané nepríjemným zápachom. Nevýhodou sú však najmä vysoké tepelné straty, takže pre nízkoenergetický dom postavený podľa najnovších technológií je to nevhodné riešenie.

Teplovodný krb

Omnoho lepšou možnosťou je krb s princípom akumulácie tepla, vďaka čomu vykúrite celý dom a maximálne využijete nahromadené teplo. Teplovodný krb môže byť hlavným zdrojom kúrenia, či už využívate radiátory alebo podlahové kúrenie. Teplo z horenia sa ukladá v akumulačnej nádrži a vystačí z niekoľkých hodín kúrenia aj na celý deň. Kúriť môžete vtedy, kedy vám to vyhovuje.

Veľkou výhodou je, že sklo krbu ostáva vždy čisté a môžete si tak užívať niekoľko hodín ohňa s následným dlhotrvajúcim vykurovaním priestorov.

Akumulačný sálavý krb

Zdravý, ekologický a efektívny spôsob kúrenia ponúka akumulačný krb so sálavým teplom. Je vhodný pre tých, ktorí ho chcú ako doplnkový zdroj tepla k inému systému kúrenia. Je vhodný pre pravidelné, ako aj občasné kúrenie a medzi jeho hlavné výhody patrí:

  • minimálna prašnosť, nevíri prach,
  • nevysušuje vzduch a je vhodný pre alergikov, astmatikov, domácnosť s deťmi,
  • zachováva čistotu presklených povrchov,
  • ukladá teplo v akumulačnej mase (prstence krbovej vložky, magnezit, vonkajší plášť),
  • sálavé teplo je schopné vykúriť ďalšie miestnosti,
  • má omnoho nižšiu spotrebu paliva, než klasický teplovzdušný krb.

Dnes si môžete zvoliť dizajnové typy krbov s vložkou s dvojitým presklením, s ohýbaným sklom, rohové riešenia krbov, krby so zdvihom dohora. Ohýbané sklo je bez bariér v podobe stĺpikov, čím ponúka neobmedzený pohľad do ohňa. Zdvih dohora uľahčuje prevádzku krbu a obmedzuje zadymenie.

 

menu